Gezinimi atla

Bir kaç seferdir servisle eve gelirken servis şoförü eski Türk musikisi şarkıları çalan bir radyo dinliyordu. Çok fazla dinlediğim şarkılar olmamasına rağmen çoğunun sözlerini ezbere bildiğimi farkettim. Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar yeryüzünde sizin kadar yalnızım, bir haykırsam belki duyulur sesim, ben yalnızım ben yalnızım yalnızım…Ya daDalgalandım da duruldum, koştum ardından yoruldum, binlerce güzel sevdim de, sevdim deeee, bir tek sana vuruldum…Veya Sana sevgiler sonsuz, henüz geçmedi zaman,gönül kapım açıktır, çalmadan gir içeri, çalmadan gir içeri…Pop tarzına o kadar alışmışız, hatta belki biraz da sıkılmışız. Bunları dinlediğimde belki herhangi bir aşk şarkısını dinlediğim zaman duygulandığımdan çok daha fazla duygulandım. Bunda belki serviste karanlıkta tek başıma oturuyor ve yıldızlar ve dolunaya bakıyor olmamın da bir etkisi olabilir, ama yine de bu şarkılaırn hepsinin beni bir yerlere götürdüğünü itiraf etmek zorundayım. Bilmem belki de yapılmıştır ama bence gençler için böyle ünlü sanat musiki parçalarından oluşan albümler hazırlasalar. Eminim alıp dinleyen çok olacaktır. Haydi bu akşam fasıla gidelim diyen 20-35 yaş gençliği o kadar çok ki… Eee ne de olsa Türk milletinin evlatlarıyız, inkar bile etsek bazen severiz böyle udlu, tefli,, kanunlu eğlenceleri… Biraz hüzünlenip, kendimizi yemeğe içmeye vurmayı… Kanımızda var:)
Reklamlar

4 Comments

  1. Ben cok ıcımde hıssederek dınlerım Turk sanat muzıgını cok ta sevıyorum..

  2. fasıla bayılırım eski şarkılara bayılırım ve aslında dinlemem bilmem diyenler bile şöle bi dinleyince hatırlıo hepsini çünkü küçükten beri aslında sağda solda duyuyolar 🙂

  3. Eski parçaları dinlediğimde ben onlarda daha güzel duygular ve sözler olduğunu düşünürüm.Bence günümüzdeki bir çok parçadan iyiler.

  4. Sizler de bendensiniz desenize…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: